Náš príbeh

Zlaté časySúčasnosť

Vznik a história Žebrák Holding

Produkcia Žebrák Holding vznikla na jeseň v roku 2004. Po zostrihaní nášho prvého videa s názvom Bullshit 2 alebo ako sme si žili v Ťapešove, sme potrebovali vymyslieť aj názov produkcie.

Názov vznikol spontánne, bez dlhšieho premýšľania. Najskôr padol návrh Bučina Holding a nakoniec Žebrák Holding. Bučina aj Žebrák sú časti ťapešovského lesa, cez ktoré prechádza Ťapešovo Trail, ktorí sme sami vybudovali.

Začiatky

V našich začiatkoch sme natáčali videá na požičaný kompaktný fotoaparát. Vačšina videí bola o snowboardingu. Zábery z celej zimy sme postrihali do jedného editu.

Takto vznikli naše prvé videá s názvami SNB PROJEKT (2005), SNB PROJEKT 05/06 (2006), SNB BULLSHIT (2007) a TOTO JE ORAVA (2008)

V roku 2006 sa v Novoti uskutočnila pravdepodobne prvá snowboardová slopestyle súťaž na Hornej Orave – Battle of north. Na tejto akcii sme sa spoznali s ostatnými rajdrami z okolia a začali spolu jazdiť.

Snovo Snowboard Klub

V rokoch 2007 a 2008 sa zásluhou Snovo Snowboard klubu a strediska Orava Snow postavil kvalitný snowpark v Oravskej Lesnej, kde sme mali skvelé podmienky na jazdenie.

V roku 2008 sme zároveň vďaka portálu www.boardlife.sk získali kameru canon za zvýhodnenú cenu. Výstavba snowparku v Oravskej Lesnej a vlastníctvo novej kamery nakoplo naše jazdenie a produkciu.

Vývoj a napredovanie

V roku 2009 stredisko Orava snow pod vedením Ľudka Snováka a s našou pomocou postavilo na slovenské pomery nevídaný snowpark. Tento snowpark nám dal veľa a solídne sme sa tu vyjazdili.

V tom istom roku sme s teasrom na video Oravasnow vyhrali vďaka portálu www.freeride.cz v súťaži Ride Public gallery prvú snowboardovú dosku.

Video Oravasnow (2009) sme po zime prvýkrat verejne premietali na akcii Budafest v Námestove na amfiteátri. Postupne sme naše videa premietali v Hruštíne, Vavrečke, Námestove, Oravskej Lesnej, Zakamennom a v Ťapešove.

2010

Nasledujúcu zimu sme natočili sériu “Žebráctiev”, videí natočených v jeden deň na jednom mieste:
1.Žebráctvo – Jib Garden za hotelom Liptov v Jasnej,
2.Žebráctvo – DYI ŽH park za humnami v Ťapešove,
3.Žebráctvo – Jib park Ošadnica ,
4.Žebráctvo – DYI ŽH park za humnami v Ťapešove,
5.Žebráctvo – Stredisko SKI Krušetnica

Zároveň sme spravili videoreporty z akcií: HRTN JIB vol.1, SK8 daj HRTN 2010 a Budafest 2010.

Filip Hrkeľ v tento rok vyhral slovenskú časť celoeurópskej súťaže KING OF SNOW a zúčastnil sa veľkého finále na Planai.

Z tejto zimy sme zostrihali video KRACH, za ktoré sme vyhrali FINÁLE Ride Public Gallery 2010/2011 a snowboardový komplet značky RIDE.

2011

Nasledovala na sneh slabá zima, kedy sa odohrala séria Orava jib kontestov: Orava HRTN Jibb, Orava BELEZ Jibb a Orava BUDA Jibb. Celú sériu zorganizoval Apko a vyhral Filip Hrkeľ.

Vyprodukovali sme video ŠROT.

2012

Zima 2012 bola produkčne najúspešnejšou zimou v histórii produkcie Žebrák Holding.

Bohatá nádielka snehu a návrat Pavla Trabalku z Colorada na Oravu vytvorili obrovskú motiváciu pre jazdenie a natáčanie záberov z rôznych spotov.

V túto zimu vzniklo naše prvé čisto prašanové video POWDER FINDER natočené v Jasnej.

Zároveň sme vytvorili prvé video, kde boli zábery len zo “streetu”, čo ukazuje video VAJCO, ktoré je súčasťou Trilógie Múka-Vajco-Hnoj.
Múka – zábery z backcountry
Vajco – zábery zo streetu
Hnoj – všetko ostatné

Za trilógiu sme vyhrali finále Ride Public Gallery 2012/2013 a snowboardovú výbavu od značky RIDE.

2013

Vydarenú a na sneh bohatú zimu 2013 sme zakončili videom NUDA. Za toto video sme po tretíkrát vyhrali Finále RIDE Public gallery. Video NUDA zakončuje jednu skvelú etapu produkcie Žebrák Holding.

V týchto časoch sme vďaka týmto výhram mohli nakúpiť potrebné veci pre produkciu a partiu: kamery, statív, bungee lano a  štyri lavínové sety.

Ďakujeme portálu www.freeride.cz a značke RIDE za obrovskú podporu a za všetky skvelé ceny.

Logo Žebrák Holding

Súčasnosť Žebrák Holding

Snowboarding

Za posledné roky sa zmenili snehové a klimatické podmienky. Za snehom treba cestovať do vyšších polôh alebo do ďaľekých zemí.

V posledných rokoch sa okrem freestyle snowboardingu zameriavame aj na freeride. Do klubu sme zakúpili štyri lavínové sety a viacerí sme absolvovali lavínový výcvik. Láka nás prašan a čisté lajny v backcountry.

Snowboarding a freeride nás priviedol do ďaľekých aj neďalekých krajín. Rakúsko, Švajčiarsko, Česko, Poľsko, Taliansko, Francúzsko, Andorra, Island, Nový Zéland, Japonsko, USA a Kanada sú krajiny, kde niektorí z nás jazdili, žili a pracovali, poprípade stále žijú, pracujú a jazdia.

Biking

Biking, horská cyklistika, MTB alebo jazda na bicykli je ďalšia aktivita, ktorú väčšina z nás obľubuje. Jazdeniu na bicykli sa dá venovať od jari do neskorej jesene, prípadne aj cez zimu.

Jazda na bicykli prináša veľkú radosť a zároveň zvyšuje kondíciu jazdca – bikera. Bicykel taktiež predstavuje aj ekologický dopravný prostriedok. Prináša nám skvelé možnosti spoznávať okolitú krajinu a aktívne tráviť voľný čas.

Radi jazdíme nové traily a nové destinácie. Biking, podobne ako snowboarding zvyšuje túžbu cestovať a spoznávať nové miesta. K bikingu taktiež patrí výstavba nových trailov – trail building.

Hiking

Hiking, turistika alebo pohyb v horách je aktivita, ktorej sa venujeme s radosťou. Turistika je vynikajúci spôsob relaxácie a načerpania nových síl v prírode.

V našom regióne sú ideálne podmienky pre turistiku na jeseň, kedy býva najstabilnejšie počasie a príroda maľuje všetkými farbami.

CHCEM PODPORIŤ ŽEBRÁK HOLDING

Ak sa ti páči naša činnosť, tak nám daj like na facebook funpage, follow na youtube kanál alebo prezdieľaj naše články.

Podporiť nás môžeš aj finančným príspevkom na bankový účet. Tvoj príspevok použijeme na udržiavanie tohto webu alebo nákup techniky či náradia na výstavbu trailov. Do poznámky uveď zebrakholding alebo niečo podobné aby sme tvoj príspevok vedeli zaúčtovať. Ďakujeme.

IBAN: SK21 0900 0000 0051 3891 8490